Всихання та хвороби лісу

Однією з основних причин проведення санітарно-оздоровчих заходів є масове всихання насаджень під впливом зміни комплексу еколого-кліматичних факторів та дії вершинного короїда що за останні роки набуває значних масштабів та має тенденцію до збільшення. Наприклад у 2012 році виявлено та ліквідовано заходами боротьби всихання таких насаджень на площі 219,5 га., протягом 2013 року – на площі 490,0 га., в 2014 році на площі 503,3 га, в 2015 році на площі 410,5 га., в 2016 році на площі 496,3 га.

 Для вивчення причин загибелі лісів ДП «Малинський ЛГ АПК» залучив науковців та уклав договір на співпрацю з Поліським філіалом Українського науково-дослідного інституту лісового господарства. Результати досліджень продемонстрували, що причиною всихання соснових насаджень є судинний мікоз хвойних, зумовлений розвиток мікроскопічних грибів у смоляних ходах сосни та ялини та під впливом дії зміни комплексу еколого-кліматичних факторів.     

problemlis

Коренева губка - одна з найпоширеніших хвороб лісу, яка вражає хвойні середньовікові насадження, що створені на землях, які вийшли з під сільськогосподарського користування. Таких насаджень, що знаходяться під постійним наглядом, де регулярно проводяться санітарно- оздоровчі заходи, на території лісгоспу 2547,5 га.

 

 

 

web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa