Лісовідновлення та лісорозведення

ДП «Малинський лісгосп АПК» вчасно та якісно виконує роботи по лісовідновленню, так  у 2016 році створено 232,3 га нових лісів в тому числі 11.7га на галявинах. З 2014 року створено плантації новорічних ялин на площі 2,0 га.

Підприємство забезпечене власним посадковим матеріалом. На базі лісництв створені тимчасові лісові розсадники загальною площею 0.5га, та у Барвінківському лісництві в 2012р. побудована теплиця площею 0,042га, а у 2016р. короб площею 0,012га. для вирощування сіянців. Щорічно в розсадниках та в теплиці вирощується близько мільйона сіянців сосни звичайної, та при потребі інших порід.

B

 

Вирощування посадкового матеріалу включає в себе безліч операцій, а саме:  збір шишок та плодів;  зберігання шишок та плодів;  переробка шишок та плодів;  транспортування;  зберігання насіння та підготовка до посіву;  передпосівний обробіток грунту на площі висіву;  висів насіння у теплицях і розсадниках;  догляд за сіянцями;  полив та захист від хвороб, шкідників;  викопка, сортування та облік сіянців. Всі операції по вирощуванню сіянців трудомісткі та потребують затрат. Так, в кінцевому результаті собівартість 1 тисячі сіянців сосни звичайної становить 397 грн

Z

 

Cтворення лісових культур включає в себе: механізована підготовка грунту ; передпосадковий обробіток саджанців; висаджування на площу за допомогою меча Колесова. Витрати на створення 1 га. лісових культур (без вартості посадкового матеріалу) становить 2560 грн.Догляд за лісовими культурами проводиться постійно, ручний чи механізований, в залежності від потреби - навіть декілька разів на рік до переводу в покриту лісом площу. Витрати на 1 га. догляду кущорізом становить 1484,60грн.В середньому витрати на вирощування 1 га. лісу - близько 21 тис. гривень.Щорічний обсяг суцільних зрубів по лісгоспу становить близько 200га. Часто можна почути питання: чи надовго вистачить лісу при таких обсягах вирубування? Не вдаючись в складні математичні підрахунки, наведемо простий приклад - площу лісгоспу 24933,6га. ділимо на щорічне користування 200га. і отримуємо 125 років. Вік стиглості сосни 80 років, берези, вільхи - 60 років, отже маємо подвійний запас лісів відносно обсягів користування ними.

kultdub

 

 

НАШ КОЛЕКТИВ

kolekt

КЕРІВНИЦТВО

kerivnuk

 

КОНТАКТНА АДРЕСА

house

web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa