«Особливості вирощування посадкового матеріалу у відкритому ґрунті та у контрольованому середовищі в умовах нестійких погодних умов. Особливості та закономірності». Семінар на таку тему відбувся у Малинському лісгоспі АПК. У ньому взяли участь інженери лісового відділу, лісничі, помічники лісничих та старші майстри лісу. У якості консультанта на семінар була запрошена досвідчений лісівник Тетяна Михайлівна Кравчук, у минулому - інженер лісових культур з багаторічним стажем. 

Учасники семінару відвідали тимчасовий лісовий розсадник у Ворсівському лісництві. (До відома: у тимчасовому лісовому розсаднику Ворсівського лісництва щороку вирощують до 200 тисяч стандартних сіянців. Це повністю покриває потребу лісництва у посадковому матеріалі.) Тут розглянули актуальні питання, які виникають при виборі місця під посівне відділення. Як розповіла Тетяна Кравчук, вирішальне значення при виборі місця для лісового розсадника слід надавати умовам місцезростання. Коли йдеться про вирощування сосни - ґрунт має бути легкий та аерований, оптимально - на місці сосново-вільхового зрубу. При багаторічному ж використанні ділянки необхідно звертати увагу на зменшення гумусу та на збільшення інфекційного фону у ґрунті, аби вчасно змінювати розташування розсадника.

«Вирощування сіянців у коробах та у теплицях має свої переваги в умовах нестабільних кліматичних умов,» - йшлося під час другої частини семінару у Барвінківському лісництві. Тут учасники семінару обговорили оптимальні конструкції коробів, а також досвід використання різних способів захисту посівів від птахів та впливу природних чинників.
Тетяна Кравчук притримується думки, що попри значно менший у порівнянні із контрольованим середовищем вихід садівного матеріалу (до 1,5 млн штук на 1 га) сіянці із лісового розсадника краще адаптовані до створення лісових культур, у подальшому більш стійких до хвороб та змін клімату. 
(До відома: загальна площа посівів у Малинському лісгоспі АПК цьогоріч складає 0,46 га, з них у коробах висіяно посадкового матеріалу на площі 0,032 га, у теплицях – 0, 024 га, лісових розсадниках – 0,404 га. Основні породи: сосна звичайна та дуб черешчатий.)
Поділившись своїм досвідом, Тетяна Михайлівна дала й позитивну оцінку організації лісорозведення у Малинському лісгоспі АПК, відмітивши задовільний на теперішній час стан сіянців.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa